Zrealizowane działania
zmiany
warsztaty
Baltic
Pomoc
region_admin
NEWW jest członkiem:
Eurostep
Social Watch

Kampania społeczna

Południowy Bałtyk - Strefa Wolna Od Przemocy - Spot reklamowy

Premiera spotu telewizyjnego „Południowy Bałtyk strefą wolną od przemocy wobec kobiet”
Z ogromną przyjemnością prezentujemy spot reklamowy, którego głównym celem i założeniem jest promowanie w Polsce, Rosji, Szwecji i na Litwie, strefy wolnej od przemocy wobec kobiet. Spot powstał w ramach projektu „South Baltic – violence free zone”.
Głównym zamierzeniem projektu jest utworzenie strefy wolnej od przemocy wobec kobiet. Naszym nadrzędnym celem jest uczynienie Regionu Południowego Bałtyku miejscem bardziej przyjaznym i bezpiecznym dla kobiet. Kraje z tego regionu różnią się historią oraz kontekstem społeczno-politycznym, ale łączy je jeden problem - przemoc wobec kobiet. Jednym z celów projektu jest stworzenie w regionie Południowego Bałtyku sieci współpracy, która pomoże sprzeciwić się przemocy wobec kobiet. Ma to być sieć organizacji pozarządowych, polityków, przedstawicieli samorządu, biznesu i mediów.
Autorkami filmu są Grazyna Głogowska i Victoria Marinov.
Spot można obejrzeć również na portalu YouTube:
Spot "Południowy Bałtyk Strefą Wolną od Przemocy Wobec Kobiet" - zdjęcia z planu!!
Plan zdjęciowy to opuszczony warszawski sierociniec. Drzwi grające w filmie prowadziły do części szpitalnej.

scenariusz:  Grażyna Głogowska    Viktoria Marinov

reżyseria:  Grażyna Głogowska

zdjęcia i montaż:  Michał Gościk

fotosy"  Malwina Niedzielska

Michał Gościk - debiutujący operator filmowy i telewizyjny. Student Łódzkiej Szkoły Filmowej. Syn operatora Jerzego Gościka i reżyserki Wiesławy Gościk. Ostatnio pracował m.in. przy takich filmach jak "Bitwa Warszawska 1920" Jerzego Hoffmana czy międzynarodowa koprodukcja 3D "Projekt Chopin - Maszyna Latająca". Ma na swoim koncie zdjęcia do filmów dokumentalnych, spotów promocyjnych i programów telewizyjnych. Był także reżyserem i autorem scenariuszy etiud fabularnych oraz filmu dokumentalnego "Marzenia", który został doceniony na łódzkim festiwalu "Człowiek w zagrożeniu".
Viktoria Marinov - ukończyła Państwową Akademię Teatralną i Filmową w Sofii, w Bułgarii na wydziale reżyserii filmowej. Autorka krótkometrażowych filmów dokumentalnych i etiud fabularnych.
Grażyna Głogowska - filmoznawczyni, krytyczka filmowa, felietonistka, feministka, pisarka, dziennikarka, malarka i kocistka. Autorka scenariuszy filmowych, przedstawień teatralnych i słuchowisk radiowych a także libretta do operetki.
W naszym spocie w rolę malej dziewczynki odegrała Karina, a w chirurga wcielił się Karol.
baltic
un
Projekt współfinasowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Marszałek Województwa Pomorskiego
Patron honorowy Marszałek Województwa Pomorskiego
Prezydenta Miasta Gdańska
Patron honorowy Prezydenta
Miasta Gdańska