Informacje


Machina Fotografika - Projekt 440 km po Zmianę

2014-01-26 23:30:08 / Przeczytano 1337 razy

NEWW otrzymał list od Fundacji Machina Fotografika: "Dziękujemy serdecznie za wsparcie promocyjne działań naszego projektu. W załączniku podsumowanie działań." Program "Book and Journal" NEWW miał zaszczyt wesprzeć projekt  w 2013 roku.

 

Idea projektu

Projekt „440 km po zmianę” to fotograficzno-społeczny projekt Fundacji Machina Fotografika, która od 6 lat wzmacnia zmiany społeczne, inspirując kobiety poprzez działania artystyczne i rozwojowe, by w pełni i na równych prawach uczestniczyły w różnych sferach życia.

Celem inicjatywy w latach 2012–2014 jest wsparcie kobiet z niepełnosprawnością ruchową i wzmocnienie ich obecności w przestrzeni publicznej. Hasło projektu to: Kobiety wspierają kobiety.

Realizacja projektu rozpoczęła się w 2012 roku od pierwszego kroku w Świnoujściu, kiedy to pomysłodawczyni projektu – Sylwia Nikko Biernacka, fotografka i trenerka – wyruszyła w samotną, 440-kilometrową pieszą podróż brzegiem polskiego morza, promując idee projektu i poszukując partnerów i partnerek do jego realizacji.

Na przełomie lipca i sierpnia 2013 roku Nikko i ambasadorki projektu, kobiety z niepełnosprawnością ruchową, utworzyły sztafetę, wspólnie pokonując trasę 440 km raz jeszcze. Każda z ambasadorek pokonała odcinek trasy do 5 kilometrów wzdłuż plaży (ścieżkami rowerowymi, deptakami, na protezach lub na wózku) oraz była bohaterką spotkania z publicznością odważnie poruszającego temat niepełnosprawności. Spotkania odbyły się w 6 miejscowościach nadmorskich (Szczecin, Hel, Gdynia, Sopot, Gdańsk, Jantar, Stegna).

Dzięki wspólnej podróży pomysłodawczyni i ambasadorek projektu partner strategiczny projektu, firma Otto Bock Polska, przekazał Pani Urszuli Kosmal-Krauze, 62- letniej kobiecie po amputacji, profesjonalną protezę nogi. 

Organizacje partnerskie: (...)

The Network of East West Women NY, The Book and Journal Project 

"www.eastwestwomen.org; www.neww.org.pl
Największą niespodzianką projektu było wsparcie udzielone przez The Book and Journal Project NEWW. Wiara naszych koleżanek z Nowego Jorku dodała nam skrzydeł gdy trudno było nam pozyskać partnerów i partnerki do współpracy. Dziękujemy Ani Piwowarskiej, która o naszym projekcie napisała i zainteresowała współpracą NEWW. Wsparły nas: Katie Detwiler, Ann Snitow, Małgorzata Tarasiewicz. Dziękujemy! "

(...)
send mail
facebook

Film z YouTubex
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Machina Fotografika - Projekt 440 km po Zmianę
*Komentarz nadawcy:
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednią wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane