Informacje


Apel do prezydenta Gdańska i radnych w sprawie Stowarzyszenie Współpracy Kobiet, NEWW

2015-01-31 13:44:47 / Przeczytano 2649 razy

Warszawa, 30 stycznia 2015 r.   Apel do prezydenta Gdańska i radnych tego miasta Stowarzyszenie Współpracy Kobiet, NEWW to organizacja od lat działająca na rzecz równego statusu kobiet i mężczyzn.

 

Zajmuje bardzo ważne miejsce na polskiej i międzynarodowej mapie organizacji walczących o równe prawa dla kobiet i mężczyzn. Przeciwstawiając się wszelkim formom przemocy, której ofiarami – co dobitnie wynika ze statystyk – w przeważającej liczbie są kobiety, organizacja ta udziela pomocy kobietom dotkniętym przemocą, a także aktywizuje i wspiera kobiety w życiu społeczno-politycznym.

 

Podkreślając wagę działalności tego stowarzyszenia, apelujemy do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza i członkiń oraz członków rady miasta Gdańska o umożliwienie funkcjonowania tej organizacji na warunkach o jakie się zwróciła (użyczenie na kolejne lata) w lokalu, w którym dotychczas się mieściła, w sąsiedztwie innych organizacji pozarządowych.

 

Osobista krucjata przeciwko NEWW Polska jednej z członkiń rady miasta, która zarzuca organizacji „promowanie gender i innych lewackich poglądów“ nie powinna udaremnić ani utrudniać stowarzyszeniu funkcjonowania. W przeciwnym razie stracimy na tym my wszyscy, a największymi ofiarami będą kobiety-ofiary przemocy, które zgłaszają się do tej instytucji po pomoc i ją otrzymują.

 

Niech walka z wyimaginowanym straszakiem gender nie pozbawia nas rozsądku a także empatii! Utrudnianie i udaremnianie działalności organizacjom kobiecym tylko dlatego że edukują, aktywizują i pomagają – idąc z duchem czasu – w dążeniu do równouprawnienia, jest niedopuszczalne i bardzo szkodliwe społecznie. Nie twórzmy precedensu! Nie idźmy drogą, która prowadzi w niebezpieczne rewiry wrogiego kobietom ultrakonserwatyzmu. Nie przyznawajmy racji i nie popierajmy osoby, dla której ludzie, którzy edukują innych i niosą pomoc, są „wrogami narodu“!

 

Nie dosyć, że ultrakonserwatywne środowiska i ugrupowania partyjne opóźniają ratyfikowanie konwencji antyprzemocowej, to jeszcze utrudniają funkcjonowanie tym organizacjom, które przeciwdziałają przemocy i zmniejszają jej skutki w obecnej pozostawiającej do życzenia sytuacji. Wspierajmy je zamiast rzucać im kłody pod nogi w imię nieuzasadnionych lęków!

 

 

W imieniu Stowarzyszenia Kongres Kobiet

prezeska Dorota Warakomska

ORAZ

BABA Lubuskie Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet

Codziennik Feministyczny

Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny

Fundacja Feminoteka

Fundacja RÓWNOŚĆ.INFO

Stowarzyszenie AKCEPTACJA

Stowarzyszenia Inicjatyw Kobiecych

(kolejność alfabetyczna)

send mail
facebook

Film z YouTubex
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Apel do prezydenta Gdańska i radnych w sprawie Stowarzyszenie Współpracy Kobiet, NEWW
*Komentarz nadawcy:
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednią wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane