Informacje


Działania Feministyczne w Mieście

2015-11-24 21:59:02 / Przeczytano 2212 razy

Feministki, które spotkały się w dniach 9-10 listopada w Warszawie - Miedzeszynie, na seminarium "Fast-food feminizm,praca u podstaw czy uliczne marsze", dyskutowały nad najpilniejszymi rozwiązaniami, które maja poprawic sytuacje kobiet.  

 

Małgorzata Tarasiewicz oraz Marta Siciarek ze Stowarzyszenia Współpracy Kobiet, NEWW mówiły o działaniach na rzecz kobiet w mieście, a takze o tym jak rozumieć równość płci na poziomie miasta?

 

Mija Tuominen z Biura ds. Równości Urzędu Miasta Helsinki przedstawiła doświadczenia swojego miasta i innych miast w Finlandii, które mają specjalne programy na rzecz równości płci. 

 

Prezentację zatytułowana - Aktywizm, wpływ, wdrażanie równościowej zmiany. Doświadczenia łotewskie - przedstawiła  Iluta Lace z organizacji MARTA z Rygi.

 

Głosy polskie: zaprezentowały: Ewa Lieder z Gdańska Obywatelskiego (obecnie posłanka z Partii Nowoczesna), o doświadczeniach Krakowa – wdrażaniu polityk antydyskryminacyjnych przez III sektor powiedziała Natalia Sarata z Fundacji Przestrzeń Kobiet.

 

O kobietach w polityce – barierach wejścia i jak je przełamywać mówiła Magda Tchórznicka, koordynatorka programu politycznego w Szkole Liderów.

 

O możliwości dialogu z samorządem i wdrażaniu rozwiązań dot. równości płci – wyzwaniach, barierach, strategiach usłyszałysmy 3 głosy: Waji Jabłonowskiej z Fundacji Pokolenia, Katarzyny Kądzieli, z Fundacji im. Izabeli Jarugi-Nowackiej, Marty Siciarek ze Stowarzyszenia NEWW i Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek. 

 

Drugiego dnia seminarium odbył się warsztat: Jak praktykować równość płci na poziomie miasta? Europejska karta równości – analiza i przełożenie na polskie realia. Jakie są kluczowe problemy w miastach? 

 

Projekt został zrealizowany w partnerstwie z Fundacją im. Róży Luxemburg oraz z Fundacją im. Izabeli Jarugi Nowackiej.

send mail
facebook

Film z YouTubex
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Działania Feministyczne w Mieście
*Komentarz nadawcy:
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednią wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane