Informacje


Konferencja wokół Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn z Życiu Lokalnym

2017-04-25 12:09:45 / Przeczytano 590 razy

Grupa Robocza Gender przy Związku Miast Bałtyckich w partnerstwie z Miastem Gdańsk reprezentowanym przez NEWW oraz Europejskim Centrum Solidarności zorganizowała konferencję "Atrakcyjne i inkluzywne miasta. Promocja równości kobiet i mężczyzn w życiu lokalnym", która odbyła się w Gdańsku 11 kwietnia 2017. Celem konferencji było zainspirowanie miast, zwłaszcza polskich, do podpisania Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn w Życiu Lokalnym.

 

W wydarzeniu, na które złożyły się wystąpienia, dyskusje panelowe i prace warsztatowe, udział wzięli m.in. wiceprezydent Gdańska, Piotr Kowalczuk, wiceburmistrzyni Helsinek, Ritva Viljanen, burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego, dr Andrzej Cieśla, reprezentujący Związek Miast Bałtyckich Mikko Lohikoski oraz reprezentująca struktury unijne w zakresie polityki genderowej Jaimie Just. W roli keynote speakerki wystąpiła Marion Boeker - uznana ekspertka w zakresie budżetowania genderowego z Berlina. 

 

Ważną częścią spotkania były także żywiołowe dyskusje prowadzone w podgrupach przez uznane ekspertki - dr Izę Desperak, Małgorzatę Tkacz-Janik, Lidkę Makowską oraz Elżbietę Jachlewską działające z różnych pozycji na rzecz polityki różnorodności w swoich społecznościach lokalnych.

 

Krótko przed konferencją prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz w liście otwartym złożonym na ręce Rady ds. Równego Traktowania poinformował o planie wdrażania Karty w Gdańsku. Uczestnicy i uczestniczki konferencji przez aklamację przyjęli w finale wydarzenia deklarację mówiącą o wsarciu działań służących dalszemu adaptowaniu głównych założeń Karty w mieście.

 

send mail
facebook

Film z YouTubex
Wyślij informację e-mailemx
Tutaj możesz zawiadomić znajomego o ciekawej informacji, lub inną osobę, o której wiesz, że jest zainteresowana tą tematyką.
Tytuł informacji: Konferencja wokół Europejskiej Karty Równości Kobiet i Mężczyzn z Życiu Lokalnym
*Komentarz nadawcy:
Wpisz znaki widoczne poniżej na obrazku zachowując odpowiednią wielkość
Reload Image
Captcha image
Rubryki zaznaczone (*) są wymagane