Zrealizowane działania
zmiany
warsztaty
Baltic
Pomoc
region_admin
NEWW jest członkiem:
Eurostep
Social Watch

Nasze spotkania

"Przed wybuchem wstrząsnąć"

15 czerwca w sopockim Klubie Atelier odbyła się promocja najnowszej książki dr Ewy Graczyk „Przed wybuchem wstrząsnąć”. Ewa Graczyk - wykładowczyni polonistyki na Uniwersytecie Gdańskim specjalizująca się w literaturze współczesnej; feministka zainteresowana zarówno badaniem myśli filozoficznej feminizmu jak i aktywnym działaniem na rzecz kobiet.
2005-06-14 13:14:14 /   »więcej

Promocja kwartalnika feministycznego "Zadra”

11 maja odbyła się promocja kwartalnika feministycznego „Zadra”. Gośćmi spotkania były Beata Kozak, redaktorka naczelna gazety oraz Małgorzata Tarasiewicz, autorka jednego z artykułów w najnowszym numerze pisma.
2005-06-13 19:16:52 /   »więcej

"Coming out" - spotkanie promocyjne

6 czerwca odbyła się promocja książki Agaty Engel-Bernatowicz oraz Aleksandry Kamińskiej „Coming out. Ujawnienie orientacji psychoseksualnej – zaproszenie do dialogu”. Gośćmi były profesor Maria Szyszkowska, senator RP, autorka projektu ustawy o związkach partnerskich, Polska kandydatka do Pokojowej Nagrody Nobla, kandydatka na urząd Prezydenta RP, Anna Zawadzka, wydawca książki oraz Katarzyna Bojarska-Nowaczyk, psycholożka z Uniwersytetu Gdańskiego, terapeutka grup wsparcia Kampanii przeciw Homofobii Trójmiasto.
2005-06-14 13:53:44 /   »więcej

"Piekło kobiet trwa"

Wanda Nowicka jest przewodniczącą Federacji na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny. Działalność organizacji opiera się na monitorowaniu zdrowia kobiet, na walce o poszanowanie ich praw reprodukcyjnych i seksualnych. Federacja w szczególności działa na rzecz pełnej dostępności nowoczesnej i bezpiecznej antykoncepcji, powszechnej, zgodnej z najlepszymi standardami światowymi edukacji seksualnej w szkołach.
2005-06-14 15:29:12 /   »więcej

Wieczór autorski Izabeli Filipiak

21 maja w Dworku Sierakowskich odbył się wieczór autorski Izabeli Filipak. Spotkanie połączone było z promocją jej dramatu „Księga Em”. Księga Em to ósma książka wydana przez Izabelę Filipiak i zarazem jej pierwszy utwór sceniczny. Sztuka jest oparta na życiu i twórczości Marii Komornickiej; pisarki, która mając 31 lat oznajmiła rodzinie, że jest Piotrem Włastem - reinkarnacją średniowiecznego przodka rodu.

2009-10-15 10:50:42 /   »więcej

"Lubiewo" w Faktorii

Michał Witkowski (rocznik 1975) prozaik, mieszka we Wrocławiu. Debiut książkowy: tom opowiadań pt. "Copyright" (Kraków 2001). Wspólnie z Piotrem Mareckim i Igorem Stokfiszewskim opublikował książkę "Tekstylia" (Kraków 2002) o najnowszej literaturze polskiej.
2005-06-14 15:37:43 /   »więcej